Jedziesz pierwszy raz do obiektu typu SPA i nie wiesz czego oczekiwać? Bez obaw! Czekają Cię niezapomniane i odprężające wrażenia. Wybierając się do SPA zregeneruje się, nie tylko Twoje ciało, lecz także umysł. Przygotowaliśmy kompendium wiedzy na temat SPA. Zapraszamy do lektury!

Jak wygląda pobyt w spa?

Decydując się na SPA, można być pewnym przede wszystkim odprężenia i relaksu. Bez względu na to, czy wybierasz się na tzw. Day Spa trwający kilka godzin, czy kompleks typu hotel Krynica zawsze w swoim założeniu będą to miłe doznania, które pomagają pozbyć się stresu wynikającego z codziennego życia. Jeśli cenisz sobie najwyższą jakość, warto wybierać tylko renomowane miejsca, które świadczą usługi pielęgnacyjne. Najlepsze SPA zawsze daje odczuć, że najważniejszy jest komfort gości.

Czy do SPA trzeba się specjalnie przygotować?

Przede wszystkim warto poznać ofertę obiektu, do którego się udajemy na zabiegi Spa & Wellness. Inne zabiegi mogą być oferowane w obiekcie położonym nad morzem a inne w górach. Często zdarza się również, że oferta jest ściśle związana z regionem lub folklorem. Zapoznanie się już z ofertą oraz wybranie konkretnych zabiegów pozwoli oszczędzić czas, a także przygotować się mentalnie na wspaniałe doznania.

Co spakować do SPA?

To zależy czy czeka nas wyjazd weekendowy, kilkudniowy, czy jednorazowa wizyta. W przypadku zaplanowanego wyjazdu wystarczy wziąć tylko wygodną odzież, aby umożliwić sobie komfortowe korzystanie z funkcjonalnych pomieszczeń oraz terenów zewnętrznych (często wokół kompleksów występują piękne zielone parki). Wybór poszczególnych rzeczy do zabrania jest determinowany przez to, jak będziemy spędzać dni w strefie Wellness oraz z kim. Jeśli wybieramy się na romantyczny wyjazd we dwoje, mając w planach wykwintną kolację, warto zabrać sukienkę. Niezależnie od obiektu zabiegi Wellness zawsze wymagają poruszania się w szlafroku, kapciach, a także cienkiej bieliźnie. Bardzo często zdarza się, że szlafroki oraz ręczniki dostaniemy od właścicieli obiektu.